تاریخ: 1396/10/27 - ساعت: 1:1

پیدا و پنهان اظهارات استاندار خراسان جنوبی


پیدا و پنهان اظهارات استاندار خراسان جنوبی
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۸ اسفند ۱۳۹۵
نویسنده:

سخنان استاندار خراسان جنوبی در مورد مردم سربیشه واکنش های متفاوتی داشته است.

نماینده استان خراسان جنوبی در شورای عالی استان ها گفت: حاشیه در شهر باعث می شود کارهای مهم استان عقب بی افتد.
دکتر مرتضی عاصفی، نماینده استان خراسان جنوبی در شورای عالی استان ها در گفت وگو باشهریران در اهانت استاندار این شهر به آیت الله عبادی و مردم گفت: به نظر بنده ایشون چیز خاصی راجب مردم و آیت الله عبادی نگفته است فقط در جلسه ای با هنرمندان شهر در رابطه با کار صحبت کرده اند .
وی افزود : صحبت های استاندار در رابطه با این بود که باید موسیقی سنتی زنده شود و با توجه که جوانان به سمت موسیقی های زیر زمینی کشید ه شده اند باید آن هارا به سوی موسیقی های سنتی ایران برگردانیم.

استاندار خراسان جنوبی بعد از عذرخواهی از استان ما برود
رئیس تبیلغات اسلامی شهرستان سربیشه با بیان اینکه علاوه بر استاندار خراسان جنوبی معاون سیاسی‌اش هم باید از این مسئولیت برکنار شود گفت: استاندار خراسان جنوبی باید بعد از عذرخواهی از آیت‌الله عبادی و مردم از استان ما برود.
حجت‌الاسلام حسن صفری اظهار داشت: در پی دخالت‌های استاندار خراسان جنوبی در بحث موضوعات مسائل شرعی و فتوا دادن وی با وجود گذشت سه هفته از سخنان استاندار هنوز از مردم عذرخواهی نکرده و موج اعتراضات همچنان ادامه دارد.
وی با بیان اینکه حتی طلاب در خراسان شمالی هم نسبت به سخنان استاندار خراسان جنوبی اعتراض کرده بودند افزود: علاوه بر اینکه استاندار خراسان جنوبی باید از مردم استان عذرخواهی کند بعد از عذرخواهی هم ما راضی به حضور او در استان نبوده و خواهان رفتن او از استان هستیم.
رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان سربیشه گفت: بعد از سخنان استاندار خراسان جنوبی از طرف برخی از افراد نامه‌ای نوشته شد که در آن با سانسور سخنان استاندار تلاش داشتند تا از او حمایت کنند تا آبروی او حفظ شود که جای بسی تاسف است که در استان ما افرادی بخواهند با اینگونه سخنان جو استان را به صورت دو قطبی ببرند.
وی بیان کرد: در چند روز گذشته معاون سیاسی استاندار خراسان جنوبی به امام جمعه سربیشه حرفی ناشایستی مطرح کرده  که ما معتقدیم علاوه بر اینکه استاندار خراسان جنوبی باید از استان ما برود معاونان او از جمله معاون سیاسی نیز باید از استان برود.
رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان سربیشه گفت: برخی‌ها به تصور خودشان استاندار خراسان جنوبی را برای انتخابات نگه داشته‌اند اما مردم ما هوشیارتر از این حرفها بوده و اگر او را برندارند مردم باز هم به آنهایی که حساب باز کردند رأی نمی‌دهند.
صفری افزود: وزیر کشور یا این وضعیت را نمی‌بیند یا خود را به دری زده که نمی‌خواهد این گونه رفتار را ببیند اما غافل از اینکه مردم استان ما خواهان رفتن استاندار هستند.
مدیر مدرسه علمیه امام محمد باقر (ع) خضری نیز اظهار داشت: تعطیلی حوزه‌های علمیه و تحصن امروز طلاب تا زمانی که به نتیجه نرسد ادامه خواهد داشت.
حجت الاسلام ناصر احترامی افزود: در خواست تمامی اساتید حوزه‌های علمیه برکناری استاندار خراسان جنوبی بوده چون ماندن او بیش از این به ضرر مردم است.
وی بیان کرد: هنگامی که ائمه جماعات و مردم دیدگاهشان در جابه‌جایی شخص استاندار است باید هر چه زودتر این شخصیت برکنار و از استان ما برود.
مدیر مدرسه علمیه امام محمد باقر(ع) خضری گفت: اگر قرار بود این تجمعات به صورت مقطعی برگزار شود از همان اول شروع نمی‌شد اما سخنان استاندار دل مردم استان را به درد آورده است و حساسیت نسبت به این امر زیاد است.
انتهای پیام/منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین