تاریخ: 1396/10/27 - ساعت: 1:1

گزارشی از سومین روز ثبت نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا


گزارشی از سومین روز ثبت نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲ فروردین ۱۳۹۶
نویسنده:

خلاصه ای از اتفاقات روز سوم ثبت نام نامزدهای شوراهای اسلامی شهر روستا در کل کشور

ثبت نام آقازاده وزیر با مشایعت ورزشکاران

به گزارش شهرایران، سومین روز ثبت نام از داوطلبان شرکت در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از ساعت 8 صبح امروز در سراسر کشور آغاز شد.

در تهران نیز ثبت نام از داوطلبان شرکت در انتخابات شورای شهر تهران از ساعت 8 صبح امروز در محل فرمانداری تهران آغاز شده و تا ساعت 16 ادامه خواهد داشت.

*آمار ثبت نام در دو روز ابتدایی

علی اصغر احمدی رئیس ستاد انتخابات کشور در گفتگو با فارس گفت: در مجموع 2 روز گذشته نیز تعداد 36 هزار و 917 نفر در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کل کشور ثبت نام بعمل آورده اند.

 

*نقص مدارک، عمده مشکل ثبت نام در انتخابات شورای شهر

ناصربخت معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری تهران در جمع خبرنگاران با ارائه آخرین آمار از وضعیت ثبت‌نام‌ها گفت:‌ تا پایان روز دوم (اول فروردین ماه) ثبت نام ۴۹۹ نفر در فرمانداری تهران قطعی شد که از این میان ۴۲۸ نفر مرد و مابقی زن بودند.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام تا ۶ فروردین ماه از ساعت ۸ الی ۱۶ ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود در روزهای آتی شاهد حضور  گسترده‌تر مردم برای ثبت‌نام باشیم و از کاندیداها درخواست می‌شود ثبت‌نام را به روزهای آخر موکول نکنند.

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری تهران افزود: طبق هماهنگی‌های انجام شده کاندیداها در صورت نداشتن گواهی عدم سوء‌پیشینه می‌توانند ثبت نام موقت شوند و باید تا ۱۵ فروردین گواهی عدم سوء پیشینه را به فرمانداری تحویل دهند. اگر این افراد تا پایان روز ۱۵ فروردین گواهی عدم سوء پیشینه خود را به فرمانداری تحویل ندهند ثبت نام آن‌ها ملغی تلقی خواهد شد.

وی با بیان اینکه حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت‌نام، کارشناسی است گفت: عمده مشکل این دو روز، نقص در مدارک بوده است که عمدتا به همراه نداشتن شناسنامه و کارت ملی (به عنوان اصلی‌ترین سند و مدرک)، اصل مدرک تحصیلی و گواهی عدم سوء پیشینه مربوط می‌شود.

 

ناصربخت اظهار داشت: افراد بعضا مدرک خود را برای تحصیل در مقاطع بالاتر به دانشگاه تحویل می‌دهند. این در حالیست که باید مدرک خود را برای ثبت نام به همراه داشته باشند.

وی در سخنان دیگری اعلام کرد: تاکنون (ظهر چارشنبه) ۵۷۶ نفر در تهران ثبت‌نام کرده‌اند که ۸۵ نفر خانم و ۴۹۱ نفر مرد بوده‌اند.

*مشهورین در سودای "بهشت"

در سومین روز ثبت نام داوطلبین انتخابات شورای شهر تهران نیز همچون دو روز قبل، برخی از چهره های مشهور و سرشناس حضور داشتند. از میان این چهره ها می توان به

علی سلطانی فر فرزند مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان

علیرضا فغانی داور بین المللی فوتبال

علی محمد غریبانی عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات

محسن نایبی فرماندار سابق تهران و مدیرعامل سابق شرکت مترو تهران

 کمال علی پور نماینده دوره نهم مجلس

 محمد مهدی تندگویان عضو فعلی شورای شهر تهران

محمدرضا عیوضی خواننده

زهرا صدراعظم نوری مشاور معصومه ابتکار

و محمود علیزاده طباطبایی وکیل خانواده هاشمی رفسنجانی

محمدحسین مداحی عضو شورای عالی جبهه ایستادگی

اشاره کرد.

 

 

 

*با پدرم مشورت کردم

علی سلطانی فر فرزند وزیر ورزش و جوانان برای حضور در انتخابات شورای شهر تهران با پدرم مشورت کرده و با توصیه و تاکید وی در این انتخابات ثبت نام کرده ام.گفتنی است، بهداد سلیمی و حسن زرگر از قهرمانان کشورمان سلطانی فررا برای ثبت نام در این انتخابات همراهی کردند.

*تائید و تکذیب کاندیداتوری محسن هاشمی در ریاست جمهوری

محمود علیزاده  طباطبایی وکیل خانواده هاشمی ضمن ثبت نام در انتخابات شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: آقای محسن هاشمی احتمالا در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام می کند.

 

وی افزود: برای انتخابات ریاست جمهوری اگر قرار باشد کنار آقای روحانی یک نفر دیگر کاندیدا شود احتمالا اقای هاشمی خواهد بود و این تصمیم دوستان اصلاح طلب بوده است.

علیزاده تأکید کرد: اصلاح طلبان، شورای هماهنگی اصلاح طلبان و کارگزاران در انتخابات شورای شهر یک لیست مشترک خواهند داد.

دقایقی بعد البته محسن هاشمی در گفت و گویی این خبر را تکذیب کرد.

*اصلاح طلبان برای شوراها هنوز به ائتلاف نرسیده اند

علی محمد غریبانی عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات پس از ثبت نام در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در گفتگویی، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا شورای هماهنگی و شورای عالی اصلاح طلبان برای انتخابات شوراها لیست مشترک می دهند، اظهار کرد: هنوز در این باره به مرحله تصمیم گیری نرسیده ایم. باید ببینیم کسانی که ثبت نام کرده اند، کدامشان شایستگی دارند.

وی با بیان اینکه باید ائتلاف انجام شود تصریح کرد: همه طیف های اصلاح طلبی باید به جمع بندی برسند. این ائتلاف ممکن است با اعتدال هم باشد. باید از اصولگرایانی که به اعتدال نزدیک هستند هم استفاده کنیم.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی درباره اخذ میثاق نامه اصلاح طلبی از نامزدها در انتخابات شوراها گفت: افرادی را که انتخاب می کنیم باید تعهد و تخصص داشته باشند. اخذ میثاق نامه اصلاح طلبی باید پس از این مطرح شود.


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین