تاریخ: 1396/10/27 - ساعت: 1:1
عضو شورای شهر تهران در گفت و گو با شهرایران خبر داد:

نقش وزارتخانه های نفت، بهداشت و درمان و سازمان محیط زیست در حل معضل آلودگی هوای پایتخت


نقش وزارتخانه های نفت، بهداشت و درمان و سازمان محیط زیست در حل معضل آلودگی هوای پایتخت
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۲ شهریور ۱۳۹۶
نویسنده: 0896

عضو شورای شهر تهران گفت: بابت این موضوع در وزارت خانه هایی نظیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی، نفت، سازمان محیط زیست و منابع طبیعی بودجه های بسیاری تصویب و تخصیص داده شده و نبود مدیریت یکپارچه عامل اصلی دوباره کاری ها و شاید گاهی خنثی شدن عملکرد دستگاه های مرتبط بوده است.

ناهید خداکرمی، عضو شورای شهر تهران  در گفت و گو با شهرایران با اشاره بر نبود مدیریت یکپارچه در رفع معضلات شهری اظهار داشت: برای بر طرف کردن معضلات آلودگی هوای  تهران به یک مدیریت یکپارچه بسیار منسجم و قوی نیازمندیم .

وی افزود: معضلاتی نظیر آلودگی هوا و ترافیک که در واقع یک مشکل همه گیر است دارای عوامل چند وجهی است که نمی‌توان آن را به گردن یک عامل انداخت.

عضو شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تنها شهرداری موظف به رفع آلودگی شهرتهران است نیز گفت: شهرداری دراین امر به عنوان یک عامل اجرایی عمل می‌کند و به همین دلیلی است که مردم بیشترین توقع را از شهرداری تهران دارند.

وی بیان کرد: بارها تاکید کردیم که حل این مسئله نیازمند مدیریت یکپارچه است و باز هم تکرار میکنیم.

خداکرمی تصریح کرد: بابت این موضوع در وزارت خانه هایی نظیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی، نفت، سازمان محیط زیست و منابع طبیعی بودجه های بسیاری تصویب و تخصیص داده شده و نبود مدیریت یکپارچه عامل اصلی دوباره کاری ها و شاید گاهی خنثی شدن عملکرد دستگاه های مرتبط بوده است.

وی افزود: از این نظر باید با توجه به همه گیر بودن این معضل از تمام اقشار چه دولت مردان که با در دست داشتن کارخانه ها و همچنین وزارت خانه های مرتبط با این معضل به طور جدی مواجه هستند  و چه مردم، توقع همکاری داشت.

عضو شورای شهر تهران گفت: هر گاه به مردم برای حل این مسائل بطور جدی اعتماد کردیم جواب قاطع تری را گرفتیم امیدوارم دوباره کار مردم به خود مردم واگذار شود تا شاهد عملکرد خوب آنها باشیم.


انتهای پیام/


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین