تاریخ: 1396/10/30 - ساعت: 1:1
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در گفت و گو باشهرایران مطرح کرد

آموزش نیروهای مردمی بهترین راه برای مقابله با حوادث در بازار تهران


آموزش نیروهای مردمی بهترین راه برای مقابله با حوادث در بازار تهران
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه, ۱۸ مهر ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

به علت ازدحام جمعیت و معماری خاص بازار تهران آموزش نیرو های مردمی بهترین راه برای مقابله سریع با حوادث غیر مترقبه‌ای همچون آتش سوزی و ریزش ساختمان است.

زهرا نژاد بهرام عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در گفت و گو با شهرایران درباره کمبود ایستگاه آتش نشانی در بازار های تهران اظهار داشت: با توجه به سبک معماری و ازدحام جمعیت در بازار های تهران ابزار های متعددی برای مقابله با حوادثی نظیر آتش سوزی و یا فرو ریختن ساختمان ها نیاز است. 

وی افزود: در بعضی از بازار ها باید از یک سری ایستگاه های مستقر آتش نشانی و امکانات با توجه به نوع معماری و بافتی که دارند استفاده کرد برای مثل در بازار تجریش می توانند از دستگاه های اطفا حریق دستی استفاده کنند که باید در مرحله اول خاموش کردن آتش  باید افرادی از مجموعه خود بازار توسط سازمان آتش نشانی آموزش داده شوند؛ زیرا با توجه به نوع بافتی که این دست بازار ها دارند تا بخواهد ماشین آتش نشانی به آنجا رود همه چیز نابود می شود و محل عبور  به اندازه ای است که فقط تعدادی موتور و چرخ دستی از آن جا عبور کند.

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: شهرداری به 2 دلیل نمی تواند در مناطق شلوغ مانند بازار ایستگاه آتش نشانی احداث کند که آن 2 دلیل نیز محدودیتی  است که در ساخت و تجدید بنا و تجهیزات در سازمان آتش نشانی وجود دارد و بحث دیگر، معماری این مکان ها باعث می شود تا نیرو ها نتوانند به خوبی عملیات نجات را انجام دهند.

به گفته نژاد بهرام جمع شدن این 2 مشکل برای مکان های خاص از جمله بازار تجریش و بازار تهران و مکان های دیگری که شناسایی آن ها از طرف شهرداری های مناطق صورت گرفته، رویکرد متفاوتی برای مدیریت حوادث غیر مترقبه می طلبد .

 وی در پایان اظهار کرد: ظرفیت کمک های مردمی جدی ترین کاری است که می توان از آن  در جهت مقابله با حوادث غیرمترقبه در چنین مکان هایی استفاده کرد .

انتهای پیام/


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین