تاریخ: 1396/09/23 - ساعت: 1:1

سه راهکار ویژه عضو شورای شهر پایتخت برای حل معضل آلودگی هوا


سه راهکار ویژه عضو شورای شهر پایتخت برای حل معضل آلودگی هوا
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

مجهز کردن خودرو های دیزلی به فیلتر جذب دوده یکی از بهترین روش ها برای کاهش آلودگی هوا است که در برنامه شهرداری وجود دارد و در همین راستا شهرداری تهران 250 اتوبوس را برای نصب فیلتر جذب دوده به مناقصه گذاشته است .

زهرا صدراعظم نوری عضو کمیسیون سلامت و خدمات شورای شهر تهران،ری و تجریش در گفت و گو با شهرایران درباره آلودگی هوای تهران اظهار داشت:  بارها در رابطه با آلودگی هوای تهران گفته شده که شهرداری به تنهایی نمی تواند از عهده آن برآید یا با اقدام کوتاه مدت این معضل به راحتی حل نمی شود.

وی افزود: تپوگرافی شهر تهران علت اصلی آلودگی هوای این شهر است؛ بادهای غالبی که از سمت غرب به شرق می وزند و ساخت و سازهایی نامتوازن وغیر متعارفی که باعث شده آلودگی های منابع متحرک در این محدوده ها بماند و موجب بروز مشکلات و بیماری هایی برای شهروندان شود .

عضو شورای شهر تهران ،ری و تجریش گفت:خوشبختانه بخشی از حل معضل آلودگی هوای شهر تهران که بر عهده شهرداری است، با پیگیری های شورای شهر شهرداری تهران برنامه ای خوبی را در این جهت تدوین کرده که امیدوارم منابع اجرایی آن تامین شود.

 به گفته صدر اعظم نوری، مجهز کردن خودرو های دیزلی به فیلتر جذب دوده یکی از بهترین روش ها برای کاهش آلودگی هوا است که در برنامه شهرداری وجود دارد و در همین راستا شهرداری تهران 250 اتوبوس را برای نصب فیلتر جذب دوده به مناقصه گذاشته است .

وی ادامه داد: تاکید ما بر روی این است که خود شهرداری نیز از خودرو هایی استفاده کند که پاک یا حداقل از آلودگی کم تری برخوردار باشد و الزام شود پیمانکارانی که با شهرداری همکاری دارند از خودرو های فرسوده استفاده نکنند.

 عضو کمیسیون سلامت و خدمات شورای شهر تهران ،ری و تجریش اظهار کرد: بین شهرداری و دولت نیز باید تعاملی در خصوص ایجاد تسهیلات برای شتاب در جمع آوری خودروهای فرسوده و کاهش عمر این خودرو ها از 20 سال به 15 سال شکل بگیرد تا بتوان از خودرو هایی که کم ترآلودگی ایجاد می کنند در شهر استفاده کنیم که بنده امیدوارم دولت و سایر دستگاه ها نیز در جهت رفع معضل آلودگی هوا همکاری نمایند.

صدراعظم نوری تاکید کرد: باتوجه به این که موتور سیکلت های کاربراتوری باعث آلودگی زیادی می شوند، متاسفانه گزارشاتی را مبنی بر این که اخیرا برای 700 هزار موتور سیکلت کاربراتوری مجوز پلاک توسط وزارت صنعت و معدن و تجارت صادر شده است دریافت کرده ایم و این موضوع کاملا با بحثی که ما پیرامون حمل و نقل مبتنی بر محیط زیست در شهر دنبال می کنیم مغایرت دارد.  

 وی افزود: امیدوارم دولت در جهت رفع آلودگی هوا اقدام موثری در راستای حمل و نقل انجام دهد و از صادر کردن چنین مجوز هایی اجتناب کند.

انتهای پیام/


منبع:


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین