تاریخ: 1396/10/27 - ساعت: 1:1

همه در حادثه پلاسکو مقصرند/ برخورد سیاسی با حادثه پلاسکو بحران دیگری پدید می‌آورد


همه در حادثه پلاسکو مقصرند/ برخورد سیاسی با حادثه پلاسکو بحران دیگری پدید می‌آورد
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۸ بهمن ۱۳۹۵
نویسنده:

عضو کمیسیون شوراهای مجلس معتقد است که سیاسی برخورد کردن با بحران‌هایی نظیر پلاسکو بحرانی جدید بوجود می‌آورد.

امیر خجسته در گفت‌وگو با شهرایران در خصوص حادثه پلاسکو و وضعیت مدیریت بحران کشور گفت: موضوع پلاسکو دقیقا نشان داد که ما در حوزه مدیریت بحران کشور کار اساسی نکرده ایم و تمام مسئولان از بالا تا پایین مقصر هستند.

وی ادامه داد: وقتی بودجه مدیریت بحران به درستی صرف نمی‌شود و یا حتی وقتی که در حوزه مدیریت بحران تشدد آراء وجود دارد اتفاق‌هایی نظیر پلاسکو رخ می دهد. در تمام دنیا برای بحران یک مدیریت واحد اجرایی می‌شود.

خجسته اظهار داشت: پلاسکو یک زنگ خطر برای مسئولان بود و به آن‌ها گوش زد کرد که تا کنون کار اساسی نکرده‌اید. بودجه مدیریت بحران تا کنون کجا رفته است؟ بگویید چه میزان برای مقابله با 36 نوع بلای طبیعی در کشور آمادگی دارید؟ 

عضو کمیسیون شوراهای مجلس با اشاره به موضوع زلزله در تهران گفت: اگر در تهران که بر روی 4 گسل قرار گرفته است زلزله رخ دهد باز هم می‌خواهید این گونه عمل کنید؟ حقیقت این است که در پلاسکو هم خوب عمل نکرده‌اید چه برسد به زلزله تهران. اگر در زلزله تهران رخ دهد 1 میلیون نفر در جا جان خود را از دست می‌دهند و 6 میلیون نفر آسیب می‌بینند.

خجسته افزود: در حادثه پلاسکو همه مقصر هستند.نگاه سیاسی به این اتفاق‌ها یک آسیب جدی است که آینده تهران و حتی کل کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد. آقایان شورای شهر که 4 سال بر سر کار بودند چه کردند؟

عضو کمیسیون شوراهای مجلس با انتقاد از سیاسی کاری‌ها در برخورد با حوادثی همچون پلاسکو اظهار داشت: نباید این گونه باشد که یکی را بکوبیم و دیگری را بی تقصیر بدانیم. در برخورد با بحران‌ها، سیاسی عمل کردن بحران دیگری را بوجود می‌آورد.

خجسته گفت: از اعضای شورای شهر گرفته تا شهردار باید به مردم پاسخ دهند. حتی دولت و وزارت کشور هم باید به مردم پاسخگو باشند. 

انتهای پیام/


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین