تاریخ: 1396/10/27 - ساعت: 1:1

اخبار - شورای شهر تهران


Placeholder
وزش باد شدید در پایتخت

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: امروز کیفیت هوای تهران در غالب مناطق در محدوده سالم و ناسالم برای گروه‌های حساس است.

Placeholder
طرح ترافیک جدید اجرایی نمی‌شود

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا در مورد طرح ترافیک پیشنهادی شهرداری تهران گفت: این طرح اجرایی نخواهد شد چون منفعتی برای مردم و سلامت مردم نخواهد داشت.

Placeholder
برگزاری دوره‌های آموزشی کلاسیک ویژه کودکان کار کودک کار

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از برگزاری دوره‌های ورزشی و آموزشی کلاسیک ویژه کودکان کار خبر داد.

Placeholder
عضو کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران، ری با اشاره به انتخاب الویری به ریاست شورای عالی استان‌ها:
سوابق، برنامه ها و دغدغه های مهندس الویری در انتخاب او موثر بود

دلایل انتخاب مهندس الویری به عنوان رئیس شورای عالی استان‌ها سوابق، تجریات، دغدغه ها و برنامه هایی که در خصوص تحول قابل توجه این نهاد مد نظر دارند بوده است.

Placeholder
معایب و مزایای طرح ترافیک جدید/ پایتخت گرفتار ترافیک خواهد شد

یک کارشناس ترافیک گفت: طرح جدید شهرداری تهران برای محدوده طرح ترافیک قبل از کارآمد کردن حمل و نقل عمومی، قابلیت اجرا ندارد.

Placeholder
طرح ترافیک جدید کم می شود

فرماندار تهران با تاکید بر اینکه هنوز طرح ترافیک جدید برای فرمانداری ارسال نشده است گفت: جزییات این طرح باید بعداز ارسال به فرمانداری مورد بررسی کارشناسی قرار بگیرد اما قطعا چیزی که به مصلحت شهروندان نباشد تصویب و اجرا نخواهد شد.

Placeholder
پیام تسلیت نجفی در پی درگذشت خدمه و پرسنل نفتکش سانچی

شهردار تهران با صدور پیامی درگذشت خدمه و پرسنل نفتکش سانچی را تسلیت گفت.

Placeholder
انتصاب فرماندار شمیرانات با حکم وزیر کشور

سیاوش شهریور به پیشنهاد استاندار تهران و با صدور حکمی از سوی وزیر کشور به عنوان فرماندار شهرستان شمیرانات منصوب شد.

Placeholder
لزوم ارائه برنامه عملیاتی توسط شهرداری تهران برای آینده تهران

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش با تاکید بر لزوم ارائه برنامه عملیاتی‌ توسط شهرداری تهران برای آینده تهران گفت: بهتر است که از گذشته به عنوان یک درس استفاده کنیم و اشتباهات گذشته را تکرار نکنیم. امروز زمان ارائه برنامه عملیاتی و جدی‌تر برای شهر تهران است.

Placeholder
کمبود 3000 اتوبوس در تهران

فرماندار تهران بر لزوم اختصاص بخشی از درآمد حاصل از فروش مجوزهای ورود به محدوده طرح ترافیک برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران تاکید کرد.

Placeholder
مراقب بوروکراسی، فساد و سیطره مایه‌داران باشیم

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با بزرگداشت یاد گمشدگان دو حادثه دریایی اخیر (نفتکش ایرانی در آب‌های برون مرزی و کشتی رزمی در آب‌های دریای خزر)، گفت: به مردم راست می‌گوییم و درست می‌گوییم و این تصویر واقعی حتی تلخ و نامناسب به همه ما کمک می‌کند با پذیرش واقعیت برای آینده و بهبود شرایط برنامه‌ریزی کنیم.

Placeholder
گزارش کامل شهرایران از سی و هفتمین جلسه شورای شهر تهران

دو رویکرد افراطی وتفریطی در ارزیابی عملکرد شهرداری در دوره گذشته وجود دارد، رویکرد نخست سیاه نمایی و نادیده انگاشتن نقاط مثبت وتلاشها وپروژه های عمرانی است ورویکرد تفریطی سفید نمایی و جنبه تبلیغی دادن به ارزیابی برای تمجید از عملکرد گذشته، در حالی که قضاوت ما بایست واقع بینانه وبراساس انصاف واعتدال باشد.

Placeholder
سهمیه ویژه با تعرفه مناسب در طرح جدید ترافیک برای خبرنگاران

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از اختصاص سهمیه ویژه و تعرفه مناسب در طرح جدید ترافیک برای خبرنگاران خبر داد و گفت: شهرداری تهران در لایحه خود به این موضوع توجه داشته باشد.

Placeholder
آتش‌سوزی گسترده در کارگاه ۲ هزار متری تولید مبل

آتش‌سوزی گسترده در یک کارگاه بزرگ تولید مبل در شهرک چهاردانگه با تلاش آتش‌نشانان هفت ایستگاه آتش‌نشانی تهران و آتش‌نشانی شهرک چهاردانگه خاموش شد.

Placeholder
"دی ماه‌ها" آلوده‌ترین ایام سال است/ مفید بودن تعطیلی زمستانه مدارس

معاون پایش و نظارت محیط زیست استان تهران با اشاره به طرح تعطیلی مدارس گفت: مطمئنیم که در "دی ماهها" آلودگی هوا و تعطیلی مدارس وجود دارد، به همین دلیل بهتر است که از قبل، اتفاقات را مدیریت کنیم و اقداماتی برای کاهش آسیب‌پذیری دانش‌آموزان انجام دهیم.

Placeholder
استقبال اعضای شورای شهر تهران از انتخاب مهندس الویری بعنوان رئیس شورای عالی استانها/2

تعدادی از اعضای شورای شهر تهران در گفتگو با "شهرایران" از انتخاب مهندس الویری به عنوان رئیس شورای عالی استان ها استقبال کرده و بر ارتقای هر چه بیشتر این نهاد تاکید نمودند.

Placeholder
چیزهایی که باید درباره پارک اعتراض در تهران بدانیم

«پارک اعتراض» مصوبه جدید شورای شهر تهران است که می‌خواهد اعتراضات مردمی را قانونمند و بی‌دردسر کند تا جلوی موج سواری و تبدیل شدن آن به اغتشاش را بگیرد. اما این طرح از کجا آمده‌ است؟

Placeholder
در آستانه یک سالگی حادثه پلاسکو؛...

رئیس اتاق اصناف با بیان اینکه اسقرارکسبه پلاسکو در مجتمع میلاد نور خواست خود کسبه بود،گفت: در ابتدا مقرر شده بود که کسبه از سوی بنیاد مستضعفان در ساختمان هایی که در سه نقطه از تهران که متعلق به خود بنیاد بودند مستقر شوند.

Placeholder
عضو کمیسیون برنامه بودجه شورای شهر تهران، ری و تجریش در گفت وگو با شهرایران مطرح کرد:
انتخاب مهندس الویری به ریاست شورای عالی استان‌ها مناسب، مفید و نتیجه بخش است

انتخاب مهندس الویری به عنوان رئیس شورای عالی استان‌ها مناسب، مفید و نتیجه بخش است به هر حال آقای الویری از حیث دانش، تجربه، حوزه های اجرایی، قانون گذاری، شهرداری و شورا و حتی در خارج از کشور تجارب قابل توجهی دارد.

Placeholder
لزوم اجرای «پایلوت» طرح جدید ترافیکی پایتخت

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران، ری و تجریش پیشنهاد داد که طرح جدید ترافیکی در ابتدا به صورت پایلوت اجرا شود.

Placeholder
هوای تهران همچنان ناسالم برای حساس‌ها

مدیر واحد پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است، از افزایش شاخص کیفیت هوئای این شهر تا بعدازظهر امروز خبر داد.

Placeholder
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران، ری و تجریش در گفت و گو با شهرایران مطرح کرد:
مهندس الویری برای ریاست شورای عالی استان ها بهترین انتخاب بود

شورای عالی استان‌ها ظرفیت های زیادی از قبیل نهادینه کردن قانون های شوراها را دارد و اساسا نظام های شورایی را در کشور جدی کند.

Placeholder
لزوم توجه به ابعاد اجتماعی طرح جدید ترافیک

یک کارشناس ترافیک برلزوم توجه به ابعاد مختلف اجتماعی اجرای طرح جدید ترافیکی تأکید کرد و گفت: بهترین طرح‌های ترافیکی اگر در زمان و مکان نامناسب اجرایی شود نمی‌تواند ثمره موفقی داشته باشد.

Placeholder
ارائه" طرح جامع پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران " به مجلس

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از ارائه "طرح جامع پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران" با رویکرد زلزله به مجلس شورای اسلامی خبر داد.

Placeholder
شهردار باید گزارش 100 روزه از تحویل و تحول ارائه کند/دلایل تعطیلی خط ۷ مترو اعلام شد/ هزینه کرد شورایی‌ها در لیست امید مشخص شد

رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر تهران، ری و تجریش تأکید کرد، شهردار تهران باید گزارشی از آنچه در شهرداری تحویل گرفته است و تغییر و تحول ارائه کند.