تاریخ: 1396/10/27 - ساعت: 1:1

اخبار - اصفهان


Placeholder
سارق اینترنتی در اصفهان دستگیر شد

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: فردی که از حساب یکی از شهروندان مبلغ ۳۷۰ میلیون ریال به‌صورت اینترنتی برداشت کرده بود توسط ماموران پلیس فتای استان شناسایی و دستگیر شد.

Placeholder
هوای اصفهان ناسالم برای عموم مردم

مسئول اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: بر اساس نقشه های هواشناسی پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده ها امروز و فردا ادامه خواهد داشت.

Placeholder
میزان بارندگی در اصفهان ۸۹ درصد کاهش یافت

رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: شهر اصفهان در سال زراعی جاری ۱.۵ میلی‌متر بارش را شاهد بوده که این میزان نسبت به سال گذشته ۸۹ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

Placeholder
باد آلودگی را از آسمان اصفهان دور کرد

مرکز پایش کیفی هوای اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان وضعیت کیفی هوای شهر اصفهان را پس از ۸ روز در شرایط سالم اعلام کرد.

Placeholder
۳۰۰ هزار خودروی در سن فرسودگی تهدیدی برای هوای اصفهان

دوربین‌های شهری با مراکز معاینه فنی به صورت آنلاین مرتبط بوده و خودروهای بدون معاینه فنی در صورت تردد در کلان‌شهر اصفهان روزانه ۵۰۰ هزار ریال جریمه می‌شوند.

Placeholder
شاخص‌های آلودگی هوای اصفهان همچنان "قرمز" است

مرکز پایش کیفی هوای اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان وضعیت کیفی هوای شهر اصفهان را امروز هم برای عموم مردم ناسالم اعلام کرد.

Placeholder
باد و باران، غبار سیاه آلودگی را از اصفهان پاک کرد

مرکز پایش کیفی هوای اداره‌‌کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان وضعیت کیفی هوای شهر اصفهان را پس از ۴ روز، سالم اعلام کرد.

Placeholder
کیفیت هوای اصفهان برای هشتمین روز متوالی "ناسالم" اعلام شد

مرکز پایش کیفی هوای اداره‌‌‌کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان وضعیت کیفی هوای شهر اصفهان برای هشتمین روز متوالی را برای گروه‌های حساس ناسالم اعلام کرد.

Placeholder
هوای اصفهان همچنان برای گروه‌‎های حساس ناسالم است

مرکز پایش کیفی هوای اداره‌‌‌کل حفاظت محیط‌زیست استان اصفهان وضعیت کیفی هوای شهر اصفهان برای هفتمین روز متوالی را برای گروه‌های حساس ناسالم اعلام کرد.

Placeholder
مسمومیت ۹۶ نفر در اصفهان بر اثر گازگرفتگی؛ ۹ نفر فوت شدند

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۹۶ مورد مسمومیت و ۹ مورد فوتی ناشی از گاز گرفتگی در استان اصفهان داشته‌ایم که ۵۰ درصد این آمار در آذر ماه اتفاق افتاده است.

Placeholder
گزارش تصویری/ روستای ابیانه در فصل خزان

ابیانه روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان نطنز در استان اصفهان است. ابیانه در نگاه نخست، روستایی چند طبقه به‌نظر می‌آید که در بعضی موارد تا چهار طبقهٔ آن را می‌توان مشاهده کرد. اتاق‌ها به پنجره‌های چوبی ارسی مانند مجهزهستند و اغلب دارای ایوان‌ها و طارمی‌های چوبی پیش آمدهٔ مشرف بر کوچه‌های تنگ و تاریک‌اند که خود به صورت مناظر جالبی درآمده است. نمای خارجی خانه‌ها، با خاک سرخی که معدن آن در مجاورت روستا قرار دارد پوشیده شده‌است.

Placeholder
نفس‌های اصفهان به شماره افتاد

نفس‌های به شماره افتاده اصفهان این روزها در انتظار نسخه شفابخشی است، طرح جامع مبارزه با آلودگی هوا می‌تواند این نقش درمان‌کننده را ایفا کند هرچند برخی کارشناسان آن را نیازمند تجدید نظر می‌دانند.

Placeholder
گزارش تصویری/ ایران زیباست؛ طبیعت حاشیه زاینده‌رود

پاییز فصلی است که در آن برگ‌های درختان به زردی می‌گرایند. برخی هم درراه زرد شدن، گاه قرمز و قهوه‌ای می‌شوند. شاید یکی از صحنه‌های ماندگار در این فصل، ریزش برگ درختان و خش‌خش آنها در زیر پای رهگذران باشد. پاییز همان فصل دل‌انگیزی است که گاه جادویی‌اش می‌خوانند و گاه «پادشاه فصل‌ها» لقب می‌گیرد. پاییز شاید همان فصل غفلت است و رخوت؛ شاید فصل هوشیاری و تدبر است؛ چه فرقی می‌کند که در پاییز خواب باشی یا بیدار؟ مهم آن است که پاییز کار خودش را می‌کند. به دقت و حوصله دست به کار آراستن می‌شود؛ آراستن درخت‌ها، شهرها، باغ‌ها و زمین به زرد و سرخ و قهوه‌ای برگ‌ها؛ به قطرات گاه نم نم و گاه شرشر باران و به باد که می‌وزد. طبیعت حاشیه زاینده‌رود از شهرستان باغ بهادران استان اصفهان تا روستای بن و هوره در استان چهارمحال و بختیاری در فصل پاییز با ترکیب رنگ‌های زیبا و مختلف به یکی از جادویی‌ترین وخیره‌کننده‌ترین مناطق کشور تبدیل شده است.

Placeholder
هوای اصفهان امروز برای گروه‌های حساس "ناسالم" است

مرکز پایش کیفی هوای اداره‌‌کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان وضعیت کیفی هوای شهر اصفهان در ایستگاه‌های مراقبت دائم را ناسالم اعلام کرد

Placeholder
طرح جامع کاهش آلودگی هوای اصفهان به‌روزرسانی می‌شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: طرح جامع کاهش آلودگی هوا ۳ ساله بوده و یک سال دیگر تمدید شده و همچنین به روزرسانی این طرح در دستور کار ما قرار گرفته است.

Placeholder
بحران آب در شهرستان شهرضا جدی است

رئیس اداره هواشناسی شهرضا با بیان اینکه بحران آب موضوع جدی و اساسی در شهرستان شهرضا است، گفت: تمام برنامه‌ریزهای مؤسسات دولتی و غیردولتی باید با در نظر گرفتن شرایط خشکسالی انجام شود.

Placeholder
انبار میلیاردی لوازم خانگی قاچاق در اصفهان کشف شد

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از کشف یک محموله لوازم خانگی قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال که در انباری ذخیره شده بود خبر داد.

Placeholder
۸۸ درصد جمعیت شهرضا تحت تاثیر خشکسالی قرار دارد

رئیس اداره هواشناسی شهرضا گفت: بر اساس گزارش‌های مرکز ملی پایش خشکسالی وابسته به سازمان هواشناسی کشور در دوره ۷ ساله منتهی به اول آبان ۹۶، ۸۸ درصد جمعیت شهرضا تحت تاثیر خشکسالی متوسط قرار دارد.

Placeholder
قول "مهرعلی‌زاده" برای پیگیری ۳ مصوبه ملی پیرامون اصفهان

نایب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: در جلسه با استاندار اصفهان وی قول پیگیری مصوبات ملی از جمله مسائل مهمی که در توسعه شهر اصفهان نقش اساسی داشته را داد.

Placeholder
ارتباط خواهرخواندگی اصفهان با کشورهای خارجی اولویت شورای شهر است

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اصفهان گفت: ارتباط خواهرخواندگی اصفهان با دیگر کشورهایی که می‌توان از ظرفیت آن‌ها استفاده کرد، اولویت شورای شهر است.

Placeholder
باند توزیع هروئین و شیشه در شهرستان خمینی‌شهر منهدم شد

فرمانده انتظامی خمینی‌شهر گفت: در عملیات ضربتی مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی شهرستان، اعضای یک باند توزیع هروئین و شیشه شناسایی و دستگیر شدند.

Placeholder
ایمنی در تمام بیمارستان‌های در دست احداث ‌اصفهان‌ رعایت می‌شود

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: ایمنی در تمام بیمارستان‌های در دست احداث ‌اصفهان‌ رعایت می‌شود.

Placeholder
کمک انبوه‌سازان اصفهانی به زلزله‌زدگان با اهدای 100 کانکس

رئیس مدیریت بحران اداره کل راه و شهرسازی اصفهان گفت: انجمن انبوه‌سازان اصفهان 100 کانکس برای کمک به زلزله‌زدگان غرب کشور اهدا کرده‌اند.

Placeholder
گرانی نان در اصفهان در انتظار تصمیم استاندار

همزمان با روز ملی نان خبر اعلام تصویب رسمی افزایش ۱۵ درصدی نرخ نان سنتی توسط دولت از ابتدای آذر ماه مردم را غافلگیر کرد.

Placeholder
برپایی 5 موکب هلال احمر در مناطق زلزله زده برای طبخ غذا

مدیر‌عامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: ۵ موکب برای تهیه و پخت غذای گرم در مناطق زلزله‌زده برپا شده است.